Droga Pienińska

Droga Pienińska jest trasą, na której można podziwiać piękne Pienińskie okolice. Wycieczka do Pienin powinna odbyć się dawną Pienińską Droga, która zapoczątkowała ruch turystyczny już w XVIII wieku. Droga Pienińska wiedzie przez Brzeg Dunajca i wokół trasy można podziwiać Pienińskie szczyty. Droga przez Pieniny ma 9 kilometrów, trasa rozpoczyna się w Szczawnicy w okolicach Przystani Wodnej, w okolicach Szczawnicy nad brzegiem Dunajca zobaczyć można piękną skałę Kotuńską. Na początkowym odcinku Drogi Pienińskiej można podziwiać jaskinię Cygańską, Białą Skałę, Piec Górny i Dolny oraz hukową skałę. Dalsza trasa wiedzie przez wąwóz w stronę Potoku Leśnickiego. W okolicach trasy pienińskiej ujrzeć można 100-letnie Źródełko, o wokół można usłyszeć szum Pienińskiego Potoku.

Przy drodze pienińskiej warto odwiedzić Czerwony Klasztor, jest to XIV wieczny Lechnicki Klasztor z murami obronnymi.

Trasa ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru, jest najpiękniejszą drogą pienińską na terenie Pienin.

Pieniny można podzielić na trzy paska:

  • Pieniny Spiskie
  • Pieniny Środkowe
  • Pieniny Małe

W okolicach drogi pienińskiej można zobaczyć bardzo ciekawy przyrodniczy rezerwat Wysokie skałki.. W te okolice prowadzi szlak turystyczny ze Szczawnicy przez Safranówkę i Durbaszkę.

 

Ja
Hey, jestem Kate, mam 27 lat i pochodzę z Anglii,  obecnie mieszkam i pracuje w Polsce, w Świnoujściu. Pracuje w przystani promowej, często wypływam w rejsy prywatnie, ale bardziej od wypraw morskich lubię wypoczywać i opalać się na plaży. Jak mam wolne dużo jeżdżę na rowerze moje wyprawy czasem kilku dniowe przynoszą owocne historie i wspomnienia, które właśnie tutaj chcę opisać. Zapraszam wszystkich do czytania moich wspomnień z rowerowych wypraw.
Zakładaj odblaski
Aktualny czas
Maj 2017
P W Ś C P S N
« paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Nowe posty
// Link to "Link Typhoon" must remain intact for fair use of this free style. Feel free to get in touch about ways to remove it; ghost@ghostwebznetwork.com